Yecüc – Mecüc Dünyaya ne zaman gelecek ve dünyada ne yapacaklar

Yecüc – Mecüc Dünyaya ne zaman gelecek ve dünyada ne yapacaklar

Hz. Muhammed (s a v ) Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

“(İsa Aleyhisselam yer yüzüne indikten sonra Deccal’le karşılaşır ve Deccal’i öldürür ), İsa Aleyhisselam Deccal’i öldürdükten sonra Allah (C.C) İsa Aleyhisselam’a vahy ederek; «Ey İsa ben kimsenin öldüremeyeceği kullar yarattım; Sana inanan kullarımı topla Tur’a götür!» buyurur. Yecüc – Mecüc Dünyaya ne zaman gelecek ve dünyada ne yapacaklar

Allah (C.C) , İsa Aleyhisselama inananları Tur’a götürdükten sonra Yecüc – Mecüc ’ü yeryüzüne gönderir. Yecüc – Mecüc Dünyada dağlardan tepelerden süratle inerler. Yecüc – Mecüc ‘ün öncüleri Taberiye Gölü’ne varır, Taberiye gölünün bütün suyunu içerler.

Yecüc – Mecüc ‘ün geriden gelenler Taberiye gölüne vardıklarında; «Bir zamanlar bu yerde çok su varmış.» derler.

İsa Aleyhisselam  ve ona inanan müminler, Tur Dağı’nda Yecüc – Mecüc tarafından çevreleri kuşatılmıştır. İsa Aleyhisselam ve müminler, bu Yecüc – Mecüc belasından kurtulmak için Allah Teala’ya Dua ederler. Allah Teala dualarını kabul eder ve Yecüc – Mecüc’ün enselerine küçük kurtçuklar musallat eder; ve Yecüc – Mecüc’ün hepsi bir anda ölürler. Yecüc – Mecüc Dünyaya ne zaman gelecek ve dünyada ne yapacaklar

Yecüc – Mecüc topluluğu öldüktan sonra İsa Aleyhisselam ve müminler Tur Dağından aşağı inerler. Yecüc – Mecüc’ün cesetleri her yerde bir karış boş yer toprak bulamazlar. İsa Aleyhisselam ve müminler, bu Yecüc – Mecüc cesetlerinden kendilerini kurtarması için Allah Teala’ya tekrar dua ederler.

Allah Teala, İsa Aleyhisselam ve müminler’in duasını kabul eder, ve Yecüc – Mecüc’ün cesetlerini ortadan kaldırır. Ardından Allah Teala bol bir yağmur gönderir yeryüzünü temizler .