Salgın hastalık döneminde Cuma Namazı cemaatle evde nasıl kılınabilir?

Salgın hastalık döneminde Cuma Namazı cemaatle evde nasıl kılınabilir? Camide yada merkez Camilerde İmam tarafından Camide kılınacak CUMA Namazı hoporlörden dışarı verilip toplu halde cemaat şeklinde imama uyarak CUMA Namazını evlerinde eda edemez mi?

Cuma Namazı

Çünkü CUMA Namazı farz ve hutbede halkı bu konuda ve dini konular ve farklı konularda imam hutbede bilgilendirir . Bu yapıla bilir mi DİYANET işlerindeki yöneticiler din bilimcileri bu konuda düşünmeleri lazım. Çünkü bu zamana göre ve devire göre bu imkanlar varken neden olmasın.

Çünkü pandemi döneminde Camilerde cemaatle Namaz kılmak hastalığın artmasına neden olacağına göre Camide cemaatle Namaz kılınamadığı’na göre bu yapılabilir. Salgın hastalık döneminde Cuma Namazı cemaatle evde nasıl kılınabilir?

Ramazan ayı geliyor

Ramazan ayında pandemi devam ederse teravih namazlarını kılmak isteyenlerde eğer bu şekilde uygulanırsa teravih namazı da kılınabilir.

5 VAKIT NAMAZ

Salgın hastalık döneminde 5 vakit Namazının farz namazlarını Toplu halde herkes evinde nasıl kılabilir? Camide yada merkez Camilerde İmam tarafından Camide kılınacak 5 Vakit Namazı hoporlörden dışarı verilip toplu halde cemaat şeklinde imama uyarak 5 vakit Namazın farzları evlerinde eda edemez mi?

Çünkü pandemi döneminde Camilerde cemaatle namaz kılmak hastalığın artmasına neden olacağına göre Camide cemaatle Namaz kılanamadığına göre bu yapılabilir.

Çünkü 5 vakit Namaz‘ın farzları İmamla birlikte namazını kılmak isteyenler imam camide Namazını kılmak isteyenler evinde camideki imama uyarak Namazlarını kılabilirler. Bu yapıla bilir mi DİYANET işlerindeki yöneticiler din bilimcileri bu konuda düşünmeleri lazım. Çünkü bu zamana göre ve devire göre bu imkanlar varken neden olmasın. Ezan gibi ses dışarı verilerek toplu halde namaz kılınabilir