Reenkarnasyon Ölüm Ötesiyle ilgili Yanlış Bir İnanış.

Reenkarnasyon Ölüm Ötesiyle ilgili Yanlış Bir İnanış

Reenkarnasyon insanın. Ve ya başka bir canlının ölümünden sonra ruhunun başka canlının bedeninde yeniden dünyaya gelmesi inancıdır. Bu batıl inanca ruh göçü ve tenasub adları da verilmektedir.
Bu inanca göre insan dışındaki her varlığın insan bedenine yükselinceye kadar değişik canlıların bedenlerinde defalarca dünyaya gelmesi gerekmektedir. Ruh, dünya hayatında işlediği iyilik ve kötülüklere göre dünyaya bir sonraki gelişinde daha üst veya daha alt bir varlığın bedenine gönderilmektedir. Ruh ancak sürekli daha iyi ameller işlemekle insan bede dünyaya gelme imkanı bulur. Reenkarnasyon Ölüm Ötesiyle ilgili Yanlış Bir İnanış.
Reenkarnasyon İslam inancına aykırı, batıl bir inançtır. İslam’a göre ölen kişi tekrar dünyaya gelemez, kıyametten sonra ahiret yurdundaki yaşamı için yeniden dirilir.

 

• حَتّٰٓى اِذَا جَٓاءَ اَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ رَبِّ ارْجِعُونِۙ
﴿٩٩﴾
• لَعَلّ۪ٓي اَعْمَلُ صَالِحاً ف۪يمَا تَرَكْتُ كَلَّاۜ اِنَّهَا كَلِمَةٌ هُوَ قَٓائِلُهَاۜ وَمِنْ وَرَٓائِهِمْ بَرْزَخٌ اِلٰى يَوْمِ يُبْعَثُونَ
﴿١٠٠﴾
﴾99-100﴿
Nihayet onlardan birine ölüm gelip çatınca, “Rabbim! Beni geri gönder de, geride bıraktığım dünyada iyi işler yapayım” der. Hayır! Onun söylediği bu söz boş laftan ibarettir. Önlerinde, yeniden diriltilecekleri güne kadar bir berzah vardır.

İslam’a göre ölen kişi tekrar dünyaya gelemez ayeti kerimde açıkca belirtmiştir, kıyametten sonra ahiret yurdundaki yaşamı için yeniden dirilir insanlar ve cinler.