Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Ramazan ayı ile İlgili gördüğü rüyası

Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Ramazan ayı ile İlgili gördüğü rüyası

Hz. Muhammed (s.a.v) Rüyamda çok acayip şeyler gördüm. Benim ümmetimden birini Cehenneme atmak için azap melekleri yakalamıştı tam Cehenneme atacakları anda . O ümmetimi İbadet etmek için aldığı abdestler gelip, onu son anda Cehenneme atılmaktan ve bu zor durumundan kurtardı. Ve ümmetimden birini gördüm, onuda kabri çok sıkıyordu kabir azabı çekiyordu. O ümmetimi de Kıldığı vakit ve nafile namazları gelip, onu kabir azabını çekmekten kurtardı. Ve ümmetimden birini de şeytanlar musallat olmuştu. Ve o ümmetimi de ettiği zikirler gelip, şeytanın musallat olmasından o ümmetimi kurtardı. Ve ümmetimden birinin de susuzluktan  ve hararetten dili çıkmıştı. Ve o ümmetimi de  Ramazan ayında tuttuğu orucu gelip, susuzluğunu ve hararetini giderdi. Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Ramazan ayı ile İlgili gördüğü rüyası.

Ümmetimden birini karanlık sarmıştı. Yaptığı hac ve umre ibadetleri gelip onu karanlıktan çıkardı. Ümmetimden birini  ölüm meleği Azrail canını almak için gelmişti. Ve o Ümmetiminde Anasına babasına yaptığı iyilikler gelip, o Ümmetimin ölümüne engel oldu, o ümmetimin ölümünü geciktirdi.

Ümmetimden birini de  Müslümanlarla konuşturmuyor ve engelliyorlardı. Sıla-i rahim yani akrabalarıyla olan iyi ilişkisi nedeniyle akrabaları gelip, ona şefaat etti, onlarla konuştu ve engellemelerini kaldırdı.

Peygamber Efendimizin Ramazan ayı ile İlgili gördüğü rüyası

Hz. Muhammed (s.a.v) in yanına gitmek isteyen birine engel oluyorlardı. O kişinin aldığı gusül abdesti, onu alıp yanıma getirdi. Ümmetimden birisi de ateşten korunmak istiyordu ama korunamıyordu, ateşten korunması için sadakası gelip ateşe perde oldu ve o kişiyi ateşten korudu. Ümmetimden birini zebaniler alıp Cehenneme götürürken, yaptığı emr-i maruf ve nehy-i münker yani Emr-i maruf;  yaptığı iyilikler, nehy-i münker de kötülükten sakındığı için.bu ameli gelip kurtardı. Biri Cehennem ateşine atılmış ateşte yanmak üzereydi. Sağken Allah korkusu ile döktüğü gözyaşları gelip o kişiyi oradan kurtardı. Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Ramazan ayı ile İlgili gördüğü rüyası.

Birine ahirette amel defteri solundan verilmek üzereyken, O kişinin Allah korkusu gelip, O kişinin defterini sağa aldı. Kıyamette sevapları günahlarından hafif gelen birine, o kişiden önce ölen çocukları gelip, o kişinin sevabını ağırlaştırdı. Cehennemin kenarında, Cehenneme girme korkusundan titreyen birine, Allahü tealaya olan inancı hüsnü zannı gelince, o kişinin titremesi durdu. Ahirette Sırat köprüsünden  zorla geçen biri, Cennete geldi. Fakat cennete giremiyordu cennettin kapılar kapalıydı. Sağken sürekli Kelime-i şehadet getirirdi  Kelime-i şehadet gelip, onu Cennete girmesine neden oldu.