Ramazanda Şeytanların Zincire Vurulması

Ramazanda Şeytanların Zincire Vurulması

ramazanda Şeytanların Zincire Vurulması: Ramazan ayı geldiğinde ve ilk gece olunca bütün şeytanlar zincire vurularak bağlanır.

Allah-u Teala Cehennemin kapılarını kapatırır, Cehennemin hiçbir kapısı açılmaz ramazan ayı boyunca.

Allah-u Teala Cennet kapılarını  sonuna kadar açılmasını emreder, Cennet kapılarıda ramazan ayı boyunca açık kalır, Cennet kapılarının hiçbirisi kapalı tutulmaz açık tutulur.

Ramazanda  Müslümanların kalplernde hissettikleri bir ses yükselir:

Ey müslümanlar iyiliklere istekli olanlar, Ramazan ayında hayra yönelin!

Ramazanda ey insanlar kötülüğe arzu ve isekli olanlar , kötülüğe arzu ve isekli olanlar Ramazan ayı kendinizi tutun!

Allah-u Teala  bu Ramazanın ilk gecesi  Cehennem azabından  kurtardığı pek çok insanlar olacaktır. Allah-u Teala  bu Ramazanın ilk gecesi  Cehennem azabından  kurtardığı pek çok insanlar ramazan ayı sonuna kadar bütün gecelerinde tekrarlanır.”

Şeytanların Zincire Vurulması: Ramazan ayı geldiğinde şeytanların zincirlendiğini ve zincire vurulduklarını insanlar üzerinde görür gibi oluruz. Çünkü Ramazan ayında insanlar daha fazla ibadete yöneldikler görülür. Müslümanlar oruçlarını tutarlar, Ramazan ayında daha fazla Kur’ân’lar okunur, ramazan ayında bütün camiler namazlarda dolup taşar.

Ramazan geldiğinde müslümanlarda bir Ramazan heyecanı başlar. Ramazan ayına kadar günahlardan ve haramlardan elini  çekemeyen pek çok müslüman tevbe istiğfar eder, ve bu insanlar Rabbine yönelirler, Allah-u Tealanın  mağfiretine sığınırlar. Ve müslümanların yaşadığı yerlerde Ramazan ayı boyunca günah yuvaları birer birer müşterilerini kaybeder, bazılarıda Ramazanda da kapanır.

Ramazan ayında bütün bu olaylar gösteriyorki, Ramazan ayında şeytanların faaliyetlerinin azaldığ ve Ramazan ayında eskisi kadar vesvese veremedikleri görülür.

Demek ki, şeytanlar manevî olarak zincirlenmişlerdir. Böylece insanlar Ramazan ayında Allah’ın rahmetine koşunca ve haramlardan uzaklaşınca, Cehennemin kapılarının kapalı kalmasına da ihtiyaç kalmamıştır. Çünkü Ramazan ayında Allah’ın rahmetine koşuyor insanlar.

Ramazan ayında müslümanlar ibadetle meşgul olur fitresini sadakasını verir, ve bol bol ibadet ederler, oruçlu oldukları için daha çok dikkat ederler. Ramazan ayında müslümanlar dost akraba ziyaretleri artırırlar. dünyadan göçmüş, anne babaları ve yakın akrabaları için hayr işlerler kur-an-ı kerim okurlar. Kutsal mekanları daha çok ziyaret ederler.