Ayet-el Kürsi Niçin Okunur Ve Nerelerde Okunur?

Ayet-el Kürsi Niçin Okunur Ve Nerelerde Okunur?

Ayet-el Kürsi Niçin Okunur Ve Nerelerde Okunur? * 1.Ayet-el kürsi namaz kılarken Fatihadan sonra sure olarak okunur.
* Namaz  Kılındıktan sonra tesbih çevirmeden  önce Subhanallahdan sonra Ayet-el kürsi okunur ve Ayet-el kürsi’nin arkasına tesbih çekilir.
* Ayet-el kürsi  namaz dışında dualarla birlikte okunur.
* Ayet-el kürsi Kur’anı Kerim Hatim duasından önce okunur.
* Ayet-el kürsi  ihlas süresinden ve nas süresinden ve felak sürelerinden önce  birlikte okumanında çok iyi ve makbul olduğu söylenmektedir.
* Ayet- el kürsi’nin sürekli olarak okunduğu  evlere şeytan giremez girmesi engellenir. O evde büyü tutmaz.
* Ayet- el kürsi’nin sürekli olarak okunduğu  evlere de sihir ve büyü tutmaz geri teper, ve büyüyü engeller.
* Ayet- el kürsi’yi sürekli ve devamlı olarak tekrar tekrar  Ayet-el kürsi okumayı sürdüren  kişi hem dünyada iken ve hem ahirette çok büyük makamlara ve seviyelere erişir.
* Ayet- el kürsi sürekli ve devamlı okumayı adet edinmiş kişiler geçmişte işlemiş oldukları günahları Allah’u Teala bağışlar. Hazreti Allah c.c o kimselere hayır kapılarını sonuna kadar açar.
* Bir kişi Korunmak için yedi  defa Ayet-el kürsiyi okuyup birinci Ayet-el kürsi’yi sağına ikincide Ayet-el kürsiyi soluna üçüncüde Ayet-el kürsiyi önüne dördüncüde Ayet-el kürsiyi arkasına beşincide Ayet-el kürsi’yi yukarı altıncı Ayet-el kürsiyi de aşağı ve yedinci Ayet-el kürsiyi içine hu diye üflerse ve son olarak etrafını dönerek ve çevreleyecek şekilde üfleyerek o zaman melekler onu çevreler ve etrafını sarar ve o gün içinde o kimse korunur bela ve musibat isabet etmez.
* Ayet- el kürsi her Vakit namazlarından  sonra okunursa. Ayet- el kürsi’yi  okuyan kişilere cennetin bütün kapıları açılır ve bu kişi istediği kapıdan cennete girmesine izin verilir.
*Ayet- el kürsi’yi gece yatarken uyumadan önce okuyan kişi kendini güven  ve koruma altına aldığı gibi ve o evde ailesini  korunmasınısağlar ve güven içine alır.